Yeni Kitabım Devrim Yolcuları Çıkmıştır

Bu kitap bir yolculuğun hikayesidir.
Bu yolculuksa, dünyada ve Türkiye’de “68 Kuşağı” diye adlandırılan ve birçoğu 12 Mart Darbesi öncesinde ve sonrasında, hapishanelerde, işkencehanelerde, dağlarda, öğrenci evlerinde, yurtlarda, kısacası bulundukları her yerde öldürülen, kalan kısmının devrim hayaliyle ömür geçirdiği, küçük bir kısmının da ülkemiz atmosferinde sert rüzgarlarla savrulduğu bir kitlenin öyküsüdür.

2 thoughts on “Yeni Kitabım Devrim Yolcuları Çıkmıştır

 1. Değerli kalem değerli yürek sevgili arkadaşım…
  Ben kitabı okudum 68 74 dönemini daha başka görmemi sağladı .O senelerde tamda Kadırga liman cad no 85 te oturuyorduk(yani)Kadırga talebe yurdunun tam karşısı merdivenli yokuşun başında .O yılları küçücük beynim ve küçücük yüreğimle korku dolu hatırlıyorum.
  Kadırga talebe yurduna baskın yapılırdı gece saat 2.. 3.. gibi eskinin döküntü polis otobüsleri açık mavi renkli tıka basa dolardı otobus sopalar zincirler ve kalkanlı polislerle ,anlıyamazdım o zamanlar küçücük beynim ve küçücük ayaklarımla camdan korkarak bakar ve kaçardım arka odaya kulaklarımı tıkardım megafonun cırlayan sesi teslim olun teslim olunu duymamak için ,yaa arkadaş o canlar kimbilir nerede…kimi mezarda kimi kadersizliğinin kederinde .
  Ben o korku dolu çocukluk yüreğimle bakmıştım her baskında ağlardı mahalleli yazık çocukları yine götürdüler diye sabaha kadar kapı önlerine sandalye atılır beklenirdi onlar mahallenin çocuklarıydı kahvecinin bakkalın,sinemacımızın,kasapın çocuklarıydı .Bir deli Halilimiz vardı her baskında polislerin üzerine yürürdü bırakın çocukları diye
  Musa bey arkadaşım yorummu geçmişte bir yolculukmu bilmem ama yüreğimin ta derinliklerine indim sayende .
  Emeğine sağlık

 2. Musa Bey,
  “Devrim Yolcuları” kitabınızı büyük bir dikkatle ve ilgiyle okudum.
  Öncelikle belirtmek isterim ki, konu çok iyi kurgulanmış. Bunun yanında ve daha önemlisi, olaylar gerçek tanıklar ağzından anlatılmış. Tanıklarla bire-bir ve yerinde yapılan görüşmeler, tam bir araştırmacı-gazetecilik örneği. Anlatım dilinizin, isimlerin ve isim tekrarlarının fazla olmasına karşın son derece akıcı. Bu nedenle, kitabı okurken zaman zaman, güncel işlerimi aksattığım oldu. Olayların akışından kendimi alamadım ve zaman zaman, acaba ben olsam, biz olsak ne yapardık diye, hep düşündüm. Bu düşünme-sorgulama sonucunda, “Devrim Yolcularının” yaptıklarını, neredeyse çok az kişinin yapabileceği kanaatine vardım. Biliyorum, bu hiç de hoş olmayan ve geleceğimiz açısından karamsar bir yorum! İnşallah yanılıyorumdur. Şu anda, Onları saygı, sevgi ve minnetle anmaktan başka elimizden bir şey gelmiyor.
  Musa Bey, eline, gönlüne, emeğine sağlık.
  Bu Kitap başlangıç olsun diyor ve devamını bekliyoruz.
  Mehmet Öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>