Özay – Saydam Sarıhan (Ertan Sarıhan’ın Yengesi Ve Ağabeyi)

Subay ‘’Herkes Ölüsünü Alsın Götürsün’’ Dedi, ‘’Sol Bacak Bilekten Kopuktu’’
Odanın ortasında bazukalarla katledilmiş ve yere gelişigüzel yatırılmış devrimci gençleri görünce, nerede ise kendimi kaybedecektim o manzara karşısında. Orada bir subay ölenlerin ismini söylüyor, ‘Bunun sahibi kimse baksın’ diyor. Orada yatan 10 kişinin cesetleri alt alta üst üste duruyor. Sıra bana geldiğinde, gittim baktım, önce göremedim, içim hopladı, sonra gördüm, yıkıldım, sol bacak bilekten kopuktu. Subay ‘Herkes ölüsünü alsın götürsün’ dedi. Kardeşimi aldım, kopuk bacağını da alarak bir tabut yaptırıp içine yerleştirdim.

2 thoughts on “Özay – Saydam Sarıhan (Ertan Sarıhan’ın Yengesi Ve Ağabeyi)

  1. Merhaba. Ben, Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğunda (BGST) tiyatrocuyum ve Boğaziçi Üni.’de Eğitim Bilimlerinde doktora öğrencisiyim.
    Özay Sarıhan benim Ordu’dan ilkokul öğretmenimdir. Ordu Akçatepe Meydan İlköğretim Okulu… Okumayı yazmayı ondan öğrendim. İlkokul dördüncü sınıfa kadar onun öğrencisiydim. Sonra şehre taşındığımızdan dolayı okul değiştirmek zorunda kaldım. Hayatımda önemli dönüm noktalarından biriydi bu. Özay Hanım’ı hiç unutmadım. O yüzden kendisine ulaşmak, halini hatırını sormak istiyorum. Bana ona ulaşabileceğim bir telefon numarası yahut e-mail verirseniz çok sevinirim.
    Ayrıca eşinin Ertan Sarıhan’ın ağabeysi olduğunu elbette bilmiyordum. Özay Hocama internetten ulaşmaya çalışırken böyle bir tarihi olduğunu öğrendim. Kitabınızı da mutlaka edineceğim. Saygılar, çalışmalarınızda başarılar.

  2. Nur içinde uyusun babam… Röportaj için ayrıca teşekkürler,babam o gün çok mutlu olduğunu anlatmıştı bana..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>